Czym są domki holenderskie?

Popularność domków holenderskich z roku na rok coraz bardziej rośnie. Szczególnie doceniane są przez osoby chcące szybko i dość tanio postawić na swojej działce konstrukcje przeznaczoną do sezonowego (letniego) użytku lub korzystania z niej całym rokiem.
Domki holenderskie łączą w sobie możliwość łatwego przenoszenia, niczym u przyczep kempingowych oraz powierzchnię i komfort mieszkania porównywalny do domu.

Co to jest domek holenderski?

Domem holenderskim nazywamy konstrukcję zbudowana ze stalowej ramy, do której montuje się kolejno szkielet i panele tworzące ściany. Pomiędzy nimi zostaje zamontowana termoizolacja, dzięki której możliwe jest przebywanie w takim domku niezależnie od pory roku.
Wnętrze jest podzielone na pomieszczenia, których ilości są różne w zależności od modelu domku. To także od ilości pomieszczeń zależy cena końcowa domku. Domek zawiera okna, które w zależności od tego, czy jest to model sezonowy czy całoroczny, mogą mieć kolejno pojedyncze i podwójne szyby.

Ile miejsca oferuje?

Domek oferuje zwykle kilkadziesiąt metrów kwadratowych, które łatwo porównać z powierzchnią kawalerki lub mieszkania. W zależności od rozmiaru konstrukcji znajdują się w niej kuchnia, łazienka, salon i jedna lub kilka sypialni. Im większa konstrukcja, tym naturalnie więcej pomieszczeń. Więcej o domkach i wyposażeniu dowiesz się tutaj.

Jakie wyposażenie posiada?

W wyposażeniu domku holenderskiego znajdują się najbardziej potrzebne rzeczy do codziennego użytkowania. Łóżko lub łóżka, prysznic, WC, zlewozmywak, lodówka. Im wyższy standard domku oraz im wyższa cena, tym wyższa jakość i bardziej nowoczesne są elementy wyposażenia. Pamiętać należy, że wraz z tym rośnie i cena oferowanej konstrukcji.
Instalacje, które są gwarantowane w tego typu domkach to instalacja elektryczna, gazowa i wodna. Całoroczne domki holenderskie dodatkowo posiadają instalację grzewczą.
Jak pewnie już wiesz, domki holenderskie w niczym nie ustępują domom, a w porównaniu do przyczep kempingowych są o wiele przestronniejsze i pozwalaną na o wiele większy komfort przebywania na ich powierzchni.