Domek holenderski – alternatywa dla kawalerki

Chcąc nie chcąc wszyscy widzimy obecne ceny mieszkań. Są wysokie i niestety ciągle rosną, a na spadek cen wcale się nie zapowiada. Nie każda osoba chce wikłać się w kredyty, a samo oczekiwanie na odwrócenie się tej sytuacji może zająć czas – niestety nie wiadomo ile. Każdy z czasem chce się przeprowadzić na swoje. Z pomocą mogą przyjść domki holenderskie.

Wyposażenie

Pomieszczenia, które mogą być w standardzie domku w zasadzie niczym się nie różnią od tych w mieszkaniu, czy domu. W przypadku zakupu mieszkania poprzedni właściciel czasami zostawia meble. Zwykle w pełni do naszego użytku pozostaje łazienka i kuchnia. Po wprowadzeniu często musimy zaopatrzyć się w podstawowe meble do pozostałych pomieszczeń.

W składzie pomieszczeń domku holenderskiego spokojnie może znajdować się kuchnia, łazienka, sypialnia lub kilka, a nawet salon. Decydując się na zakup domku holenderskiego możesz zakupić go z pełnym umeblowaniem. Dbamy o to, by domki oferowane przez Domki Rodos były w idealnym stanie, specjalnie dla Was. W domku możesz również mieszkać całym rokiem. Całoroczne domki holenderskie są dodatkowo ocieplane, posiadają podwójne szyby oraz własne ogrzewanie, która umożliwia komfortowe życie nawet w mroźne zimy.

Cena mieszkania vs cena domku holenderskiego

Nikomu nie trzeba wyjaśniać jak duże są ceny mieszkań. Szczególnie obecnie. Jest to ogromny wydatek i mało kogo stać by nie sięgać po kredyt na ten cel. Jeśli pragniemy, żeby nasze wymarzone mieszkanie znajdowało się w jakiejś szczególnie popularnej lokalizacji, cena również idzie wykładniczo w górę.
Jak jest w przypadku domku holenderskiego? Kwoty nowych domków holenderskich mieszczą się w kwocie około kilkuset tysięcy. Zakup używanego domku w podobnym standardzie do mieszkania może zaczynać się już od dwudziestu tysięcy złotych. Ogromna różnica, prawda? Właściwie niemożliwe jest obecnie znalezienie mieszkanie w cenie poniżej trzystu tysięcy, a ceny domków zaczynają się od ułamka tej kwoty. Najciekawsze jest to, że nie muszą one być w tych cenach wcale mniejsze w metrażu w porównaniu do mieszkań. Tu również jest ogromny wybór. Możesz zdecydować się na 30 metrów kwadratowych, albo pokusić się o takie powyżej 50 metrów kwadratowych.

Wymogi postawienia domku holenderskiego

Co jest potrzebne do postawienia domku holenderskiego? Właściwie tylko działka. Taką możesz kupić albo dzierżawić. Prawnie stanowi on obiekt tymczasowy, który może w jednym miejscu stać maksymalnie przez 120 dni. Jeśli chcesz aby Twój domek był używany całym rokiem, trzeba postarać się o pozwolenie na budowę.
Odpowiedź na pytanie czy warto zdecydować się na domek holenderski w miejsce kawalerki pozostawimy Wam.